Різне зимове взуття (жіноче, чоловіче дитяче) легко витримає експлуатацію протягом 1 сезону. Однак якщо є бажання збільшити його термін служби до 2-3 років, то доведеться ознайомитися з базовими правилами догляду за купленим виробом.

Сушимо взуття за правилами

Перед тим як придбати взуття, потрібно вивчити не тільки правила його вибору, але і особливості догляду, а також сушіння виробів. Останнє вимагає максимальної уваги, тому що будь-яка зроблена помилка може призвести до деформації, розклеювання і розтріскування черевик.

Основні правила:

  1. Сушити будь-яке взуття можна тільки при кімнатній температурі. При цьому забороняється використовувати батарею, плиту та інші джерела тепла.
  2. Якщо взуття має знімні устілки, то їх обов'язково потрібно вийняти і сушити окремо. Найкраще робити це на кімнатній батареї.
  3. Найбільш ефективним буде сушіння за допомогою спеціальних дерев'яних колодок, що вставляються всередину чобота або черевика. Вони швидко вберуть вологу і допоможуть виробу зберегти форму. Більш дешевою альтернативою може стати зім'ята газета або туалетний папір.
  4. Для сушки взуття можна використовувати спеціальні сушарки та килимки з підігрівом. Вони відрізняються невисоку максимальною температурою, тому не мають негативного впливу на вироби.

Як врятувати взуття, на якому з'явилися білі розводи

Однією з найбільш поширених проблем, з якими стикаються пішоходи в холодну пору року, є виникнення на поверхні взуття білих плям і розводів. Вони з'являються через потрапляння солі, якою часто посипають слизькі тротуари. Для вирішення проблеми можна скористатися спеціальними очисниками, які продаються в будь-якому взуттєвому магазині. Альтернативою можуть стати ефективні народні засоби. До їх числа входять:

  • спирт;
  • оцтовий розчин;
  • касторове масло;
  • манна крупа.

Засоби для взуття, які обов'язково використовувати взимку

Оптові і роздрібні продавці жіночого або чоловічого зимового взуття пропонують покупцям величезний вибір засобів для догляду за виробами з різних матеріалів. Велика їх частина використовується вкрай рідко, тому брати всю доступну взуттєву косметику недоцільно. Правильним рішенням буде покупка найнеобхідніших засобів, які обов'язково знадобляться в холодну пору року. До їх числа входять:

  1. Водовідштовхувальне просочення. Воно глибоко проникає в матеріал і «закупорює» його пори. В результаті волога залишається на поверхні взуття і не просочується всередину.
  2. Крем. Він використовується для збереження м'якості і еластичності матеріалу. Також цей вид взуттєвої косметики створює захисний шар, що запобігає осіданню на поверхні чобіт або черевик пилу.
  3. Барвний спрей. Він знадобиться власникам шкіряних, замшевих і нубуковой виробів, які в процесі експлуатації втрачають свій колір і стають тьмяними.
  4. Віск. Це засіб має потрійну дію. Він пом'якшує матеріал, надає йому гарний блиск і створює додатковий захист від вологи.
  5. Взуттєвий дезодорант. Він допоможе позбутися неприємного запаху, який часто з'являється у зимового взуття.

Як чистити взуття від пилу і бруду

Чистка зимового взуття - це обов'язкова процедура, яку потрібно виконувати щодня. Вона дозволить позбутися пилу і бруду, який може містити шкідливі для виробів реагенти.

Важливі особливості:

  1. Суху чистку взуття слід проводити за допомогою спеціальної щітки. Вона повинна мати м'який ворс, який не зашкодить матеріал верху.
  2. Під час вологого чищення найкраще протирати вироби змоченою м'якою ганчіркою, а не підставляти їх під струмінь води. Це зменшить ймовірність потрапляння вологи всередину чобіт або черевик.
  3. Для видалення сильних забруднень можна використовувати мильний розчин, зроблений з простого мила, без будь-яких барвників та ароматизаторів.
  4. Чистку підошви слід починати з видалення щіткою снігу та бруду, які набилися у протектор. Після цього можна витирати її вологою ганчіркою.

Догляд за взуттям в кінці сезону

Якщо взуття витримало весь сезон і не втратило свій привабливий зовнішній вигляд, то його можна залишити до наступної зими. Саме такі чоловічі та жіночі моделі можна знайти на сторінках сайту.

Правила догляду:

  1. В кінці сезону взуття слід вимити і ретельно просушити. Шкіряні вироби також потрібно добре просочити взуттєвим кремом.
  2. Зберігати зимове взуття потрібно тільки в рідній коробці. Якщо її немає, то підійде тканинний мішечок. При цьому важливо, щоб черевики не торкалися один одного. Для цього між ними можна помістити рушник або шматок тканини.
  3. Будь-яке взуття, в тому числі і зимове, боїться вологи і прямих сонячних променів. Тому в кінці сезону потрібно прибрати його в темне місце з низькою вологістю повітря.